Lamacentrum Hády

Všechno o lamách

Lamacentrum je ekocentrum s podobou malé farmy. Provozuje ho základní organizace Českého svazu ochránců přírody Pozemkový spolek Hády. (Na stránkách ČSOP se o principu pozemkových spolků dozvíte více.)

Sídlíme v bývalém vápencovém lomu Džungle na Hádech na kraji Brna. Hlavním posláním Lamacentra je pomoci najít cestu k přírodě obyvatelům města Brna a jeho okolí. Lamacentrum má být místem setkávání přírody, zvířat a lidí. A lamy jsou pro naše účely ideální spolupracovníci.Jarní sprcha Laury, Čerta a Lindy
 

Naše činnost neumožňuje areál volně zpřístupnit návštěvníkům podobně jako zoologickou zahradu. Zvířata mají nárok na klid a odpočinek po práci. Proto máme pevně stanovenou otevírací dobu pro veřejnost. Mimo tuto dobu pořádáme předem dohodnuté programy pro

  • organizované skupiny dětí a mládeže (školní třídy, kroužky, příměstské tábory...)
  • rodiny, skupiny přátel, kluby seniorů, mateřské kluby...
  • zdravotně postižené klienty stacionářů apod.

Ríša, úplně první mládě narozené v Lamacenru

Nabízíme také po individuální domluvě možnost využití našeho ohniště. K dispozici je zde přístřešek, voda, elektřina, suchý záchod.
 


Pohled do lomu Džungle na severovýchodním okraji Brna

Programy s našimi zvířaty probíhají v úchvatném prostředí zeleně a vápencových skal. Pokud k nám zavítáte, umožníme vám na chvíli zapomenout na všední starosti a ruch města. :-) Přístup do areálu je podrobně popsán zde.


Kopec Hády u Brna a umístění Lamacentra

 


Zobrazit místo Lamacentrum Hády na větší mapě Těšíme se na vaši návštěvu!

 


 

Tyto webové stránky jsou sponzorovány serverem WebSnadno.cz

TOPlist